top of page

T E R A P I E  H O L I S T Y C Z N E

Yoga

Yoga nie jest gimnastyką, relaksacją, ćwiczeniami kontemplacji, giętkości, medytacji, dyscypliny czy wzmocnienia, nie jest to gra, rozrywka czy też hobby. Yoga jest tym wszystkim powyżej, bez współzawodnictwa, bez dyskryminacji, bez zwycięzców I przegranych. Wyjątkową nagrodą dla każdego kto ją praktykuje jest zdrowie fizyczne, emocjonalne, harmonia umysły oraz wzrost ducha.

 

 

Yoga jest metodą bio-relaksujących ćwiczeń które stymulują ciało, wzmacniają system immunologiczny oraz utrzymują energię fizyczną oraz stan umysłu w stanie wysokiej gotowości. Ćwiczenia które nie traumatyzują I nie są brutalne, mają bardzo pozytywny wpływ na serce, układ krążenia, oddechowy, endokrynny, trawienny oraz kostno-szkieletowy. Wspierają I wzmacniają zarówno giętkość I zakres ruchowy, jak również siłę mięśni całego ciała.

Chronią ciało utrzymując je w zdrowiu, dzięki czemu ćwiczenia te są wspaniałą profilaktyką.

 

 

Oddech jest połączony bezpośrednio z autonomicznym systemem nerwowym, umysłem oraz emocjami. Świadomy oddech oznacza spokojny umysł, pogodę ducha, dobrą wolę oraz czyny.

 

Świadomość swojego oddechu, zwiększenie możliwości oddechowych oraz organiczne połączenie oddychania z ruchem stanowią główne cele Yogi, dzięki czemu oferują osobie praktykującej poczucie mentalnego balansu, relaksu I spełnienia. 

bottom of page