top of page

T E R A P I E  H O L I S T Y C Z N E

Reiki pomaga nam znaleźć siłę I stać się zintegrowanymi, jest cennym skarbem który już w nas jest, I czeka żeby go odkryć!

 

Nasz kontakt z energią Reiki otwiera małe okienko, przez które możemy zajrzeć w głębsze pokłady siebie, I odkryć na nowo swoją wiarę I miłość. Tłumione emocje I negatywne myśli, które zatruwają nasza egzystencję, wychodzą na światło dzienne I stają się jasne. Spokój I miłość jakie przynosi nam energia Reiki, współgra z miłością uniwersalną, I w rezultacie, odchodzimy od negatywnych schematów I zachowań jakie stoją nam na drodze.

 

Pozytywny sposób patrzenia na życie jest punktem wyjściowym I początkiem uzdrawiania siebie. Wewnętrzna harmonia otula nasza egzystencję I motywuje nas do spojrzenia na siebie z innej perspektywy, do dania sobie miłości na którą zasługujemy, I do wybaczenia sobie błędów,jakiekolwiek by były. 

Dane Historyczne

Założyciel Reiki, Dr. Mikao Usui żył pod koniec 19 wieku. Był dyrektorem małego chrześcijańskiego uniwersytetu w Ntosisa, w Kioto w Japonii, I był również chrześcijańskim księdzem.

 

Podczas niedzielnego nabożeństwa, podszedł do niego jeden ze studentów I zapytał czy akceptuje dosłownie, to co zostało napisane w Biblii. “Biblia mówi że Jezus uzdrawiał chorych I chodził po wodzie. Czy akceptujesz to, tak jak zostało napisane? Czy kiedykolwiek naprawdę widziałeś coś takiego?”

 

Dr. Usui odpowiedział że akceptuje to, I dodał że nigdy nie widział takiego uzdrawiania, ani też żeby ktokolwiek chodził po wodzie.

 

Student ciągnął dalej: “Dla nas, ludzi którzy są dopiero na początku swojego dorosłego życia I mają wiele pytań, jest niezbędne aby przekonać się na własne oczy”

 

Ziarno zostało zasiane. Następnego dnia Dr. Usui zrezygnował z posady dyrektora uniwersytetu I wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zrobił doktorat ze Świętych Pism, starając się odkryć sekret jak Jezus I jego uczniowie uzdrawiali chorych.

 

W końcu znalazł to, czego szukał, siedem lat później. W naukach Buddy, w starożytnym piśmie, napisanym przez nieznanego ucznia Buddy, Dr. Usui znalazł formułę, symbole I opis tego jak Budda uzdrawiał chorych. Odkrył podstawę wiedzy, ale brakowało mu mocy uzdrawiania. Postanowił więc udać się do ośrodka na świętej górze Kourama. Po 21 dniach postu, medytacji I modlitw w wyższym stanie świadomości, odnalazł klucz do leczenia zarówno Jezusa jak I Buddy. Symbole weszły mu w pamięć już na zawsze, I w ten sposób narodził się Naturalny System Uzdrawiania Usui.

 

Przez następne siedem lat Dr. Usui pracował w obozie dla żebraków w Japonii, uzdrawiając chorych. Ci którzy byli młodzi I sprawni, poszli za jego radą aby szukać pracy. Niestety po siedmiu latach, ci sami ludzie, którym uprzednio pomógł, powracali jako żebracy, tak jak przyszli do niego za pierwszym razem. Wtedy zdał sobie sprawę że uleczył ciało fizyczne z objawów, ale nie nauczył ich doceniać życia I nowego stylu życia. To zrozumienie popchnęło go do napisania Zasad Życia Reiki, aby uleczyć nie tylko ciało fizyczne ale również duszę I ciało mentalne.

Reiki

bottom of page