top of page

T E R A P I E  H O L I S T Y C Z N E

Prawdą jest, iż jeśli ktoś chciałby opisać ten tekst, nie było by łatwo określić czy należy on do kategorii noweli, biografii, rozwoju osobistego, tekstu podróżniczego, wszystkich tych kategorii na raz, czy też jest nową kategorią samą w sobie.

"Kategorią samą w sobie" może brzmieć egoistycznie, więc dla uproszczenia powiedzmy że jest to spowiedź, której bazą jest prawdziwe życie, a która staje się literami  i  słowami  aby  móc  przekazać mądrość w  niej

zawartą, jak również wyrazić wdzięczność dla każdej osoby która była częścią opisywanych historii. Zawiera w sobie podróże i przygody w co najmniej szesnastu krajach, a ponadto zawiera również etyczne, kulturowe i duchowe poszukiwania na wszystkich poziomach istnienia. Zawiera w sobie również bardzo ważne aspekty kultury zachodniej oraz wschodniej, oraz wiele tematów tabu naszej współczesnej cywilizacji.

 

Historia ta rozgrywa się w małym parku na przedmieściach Aten, gdzie spotkanie dwóch odmiennych osobowości staje się motorem napędowym tych wszystkich historii opisanych w książce. Więc, podczas gdy opis podróży zaczyna się na różnych kontynentach i w różnych krajach (opisujących prawdziwe wydarzenia z perspektywy bardzo żywego doświadczenia własnego), tekst rozwija się w historię pełną zwrotów akcji, niespodzianek, oraz głębokich wniosków na temat rozwoju i samo-realizacji człowieka. Unikalne opisy zachowań ludzkich, krajobrazów oraz autentycznych emocjonalnych form ekspresji, stanowią główne elementy.

 

Relacje, pieniądze, nauki, autentyczność, szczęście, śmierć, to tylko niektóre z tematów które są opisane, przeanalizowane szczegółowo i podane w przystępnej formie. Tajlandia, Nepal, Kuba, Izrael, Maroko, Filipiny to tylko niektóre z opisanych krajów, gdzie prawdziwe ludzkie historie dnia codziennego ewoluują i stają się pojazdami. Historie stają się pojazdami aby czytelnik mógł zrozumieć, zsynchronizować się, zidentyfikować się, przez co ostatecznie zanurzyć się w najważniejszym poziomie tekstu, w rozwoju osobistym oraz samo-świadomości Człowieka. Książka która kończy się jak ekstrakt filozoficzny, zainspirowany i napisany poprzez prostotę ludzkiego codziennego życia.

Podsumowanie

bottom of page