top of page

T E R A P I E  H O L I S T Y C Z N E

Czym jest Reiki

Oryginalna Japońska nazwa tej metody to Usui Reiki Ryoho. Usui to nazwisko twórcy, a dwa słowa Ryoho i Reiki pochodzą z języka Japońskiego i składają się z dwóch ideogramów (Kanji):Rei oraz Ki & Ryo i Ho 

Rei    靈     Rei oznacza ducha
Ki      氣      oznacza powietrze, parę i jest interpretowane jako
                   energia

Reiki oznacza energię duchową 

 
Ryo   療     oznacza uzdrawianie, terapię, zabieg 
Ho     法     oznacza metodę, system, technikę Ryoho oznacza metodę, system lub sztukę uzdrawiającą

 

Całościowo, oryginalna nazwa Usui Reiki Ryoho interpretuje się jako „Metoda Uzdrawiania z Duchową Energią Usui”

 

Założyciel metody Reiki, Mikao Usui urodził się w Japonii w 1865 roku i zmarł w 1926. Około 1921, Mikao Usui założył Usui Reiki Ryocho, oryginalną metodą aplikacji uniwersalnej, duchowej i uzdrawiającej energii Reiki, która głównie przenoszona jest poprzez dotyk dłoni. Mikao Usui przekazywał i nauczył metody ponad dwa tysiące ludzi oraz wyszkolił wielu nauczycieli oraz uzdrowicieli.

 

Reiki została przekazana i poznana na zachodzie głównie poprzez Panią Takata, urodziła się na Hawajach w 1900 i żyła w U.S.A. aż do śmierci w 1980 roku. Nauczycielem Pani Takata oraz studentem Dr Usui był Tzouziro Hayashi, który urodził się i żył w Japonii (1879-1940)

 

Reiki jest Japońską techniką redukcji stresu oraz osiągnięcia relaksu i dobrego samopoczucia. Jest przekazywana poprzez dłonie i bazuje na idei że jest niewidzialna siła, „energia witalna” która płynie wewnątrz nas i jest ona głównym czynnikiem utrzymującym nas przy życiu. Jeśli poziom tej energi jest niski możemy doświadczać chorób, być zestresowani i wyczerpani, natomiast gdy jest wysoki, czujemy się szczęśliwsi, silniejsi oraz zdrowsi.

 

Jest pięć przykazań czy też zasad Reiki, które stanowią proste wskazówki do codziennego obcowania z innymi i z sobą:

 

  • Tylko dzisiaj, nie będę się złościł

  • Tylko dzisiaj, nie będę się martwić

  • Tylko dzisiaj, będę wdzięczny

  • Tylko dzisiaj, będę intensywnie pracować ze sobą

  • Tylko dzisiaj, będę respektować i czcić innych 

 

W Reiki istnieją trzy poziomy:

  • Na pierwszym poziomie, osoba uczy się dawać „zabiegi”, nie tylko innym ale również sobie, po prostu przykładając dłonie i będąc kanałem energii.

  • Na drugim poziomie, osoba uczy się uzdrawiać na odległość ( przy pomocy określonych technik) i staje się końcowym uzdrowicielem.

  • Na trzecim poziomie, Reiki pomaga osobie rozwijać się na bardziej duchowym poziomie i uczyć innych Reiki.

Reiki jest metoda terapii energia która wywodzi się z Japonii i ma wiele pozytywnych efektów takich jak dobre samopoczucie, lepsze zdrowie, mentalny spokój i optymizm.

 

Reiki jest holistyczną terpią alternatywną zarówno dla ciała, emocji, umysłu jak i duszy. Jest to bezpieczna, prosta i naturalna technika uzdrawiania w której przenosi się energie witalną poprzez dotyk dłoni, co daje korzyści zarówno dla ciała jak i umysłu.

bottom of page